Metai pradėti pergalingai: Palangoje įveikti „Kuršiai“ - Jonava Basketball Club
Metai pradėti pergalingai: Palangoje įveikti „Kuršiai“
2021 Sau 07
Be Virginijaus Šeškaus ir Laimono Kisieliaus į Palangą atvykusi Jonavos „CBet“ komanda pergalingai pradėjo 2021-uosius metus. Nacionalinės krepšinio lygos („NKL-Vikinglotto“) rungtynėse „CBet“ (14-1) rezultatu 101:87 (30:25, 30:20, 18:12, 23:30) įveikė Palangos „Kuršius“ (6-6) ir iškovojo 14-ą pergalę iš eilės.

„Kuršiai“ penkiais taškais be atsako pradėjo rungtynes (0:5), tačiau „CBet“ netruko surengti savo spurtą – po dviejų iš eilės Tomo Delininkaičio tritaškių jonaviečiai į priekį išsiveržė 10:5.

„Kuršių“ atakos atgijo, tačiau įpusėjus kėliniui Palangos arenoje ėmė šeimininkauti Darius Tarvydas: „CBet“ lyderis pelnė net 10 taškų iš eilės (20:14)!

Kova po „CBet“ krepšiu neleido „Kuršiams“ smarkiai atsilikti (net 6 puolime atkovoti kamuoliai), tačiau po pirmojo kėlinio priekyje 30:25 buvo jonaviečiai. D. Tarvydas per šį ketvirtį pelnė 13 taškų, o Aurimas Urbonas atliko net 5 rezultatyvius perdavimus.

Nojus Pankratjevas pataikė iš toli, Gediminas Žalalis išnaudojo perdavimą po krepšiu ir „CBet“ persvara tapo dviženklė (37:27). Ji dar padidėjo po Redo Jakubausko tritaškio (40:28).

Vis dėlto tuomet žybtelėjo „Kuršiai“: laimėję atkarpą 11:0 iki minimumo sumažino svečių pranašumą (40:39). „CBet“ sureagavo ir susigrąžino apčiuopiamą pranašumą (48:39).

Iš aikštės kampo tritaškį smeigęs N. Pankratjevas į orą pakėlė visą atsarginių suolelį – 53:41. Kahlilas Thomas įkrovė iš viršaus, o D. Tarvydas paleido tritaškį su sirena ir ilsėtis komandos išėjo „CBet“ pirmaujant 60:45.

D. Tarvydas jau iki pertraukos pelnė 22 taškus ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Trečią kėlinį „CBet“ pradėjo nemažindama apsukų – greitos atakos metu K. Thomas dūrė tritaškiu ir skirtumas pasiekė 20 taškų ribą (65:45).

Kiek atsipalaidavę jonaviečai ėmė dažniau klysti, tačiau persvarą išlaikė (76:52). Po trijų kėlinių rezultatas buvo 78:57.

Ketvirtą kėlinį „Kuršiai“ pradėjo 7 taškais be atsako. „CBet“ klaidos dovanojo varžovams lengvus taškus greitose atakose ir skirtumas aptirpo (78:64). Palangos spurtą nutraukė T. Delininkaičio tritaškis, bet apmaudžios klaidos žadino „Kuršių“ viltį – 81:68.

Galiausiai jonaviečiams pavyko kelis kartus apsiginti ir baudų metimais kiek padidinti persvarą. D. Tarvydas pritraukė gynėjus, atidavė kamuolį įkirtusiam Ignui Labučiui ir rezultatas tapo 89:70.

Per likusias 5 minutes komandos keitėsi ir taikliais metimais, ir klaidomis, bet skirtumas smarkiai nekito. Rankų nenuleidę „Kuršiai“ nukando kelis taškus, bet „CBet“ laimėjo 101:87.

D. Tarvydas pelnė 29 taškus, atkovojo 3 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. T. Delininkaitis surinko 20 taškų (4/6 trit.), puikias rungtynes sužaidė ir jaunasis N. Pankratjevas, pelnęs 12 taškų ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus.

„Kuršiai“: Mantvydas Žukauskas (6/8 dvit., 5 kl.) ir Chase'as Harleris po 16, Laurynas Lučinskas 15, Mantvydas Staniulis 11 (2/7 trit., 11 rez. perd., 5 kl.), Taurantas Tamošiūnas 10, Robertas Keliačius 8.

„CBet“: Darius Tarvydas 29 (9/11 dvit., 7 rez. perd., 8 išpr. praž., 36 naud. bal.), Tomas Delininkaitis 20 (4/6 trit.), Kahlilas Thomasas (6/7 dvit., 9 atk. kam., 5 kl.), Nojus Pankratjevas (7 atk. kam.) ir Gediminas Žalalis po 12.